Kullanıcı Adı: Şifre:
KombuClub

Ana Sayfa / HAKKIMIZDA / Kombuçayın Zararları
Etiketler:

Kombuçayın Zararları Kombuçayın Zararları

2200 Yıllık geçmişi boyunca kayıtlara geçmiş hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.Her yaş gurubundan bebek,çocuk,genç yaşlı herkes güvenle kullanabilir.Hamileler ve emziren annelerin de kullanmasında bir sakınca yoktur.

2017-03-25, 12:27:44 Okunma: 246 0 yorum

Paylas |
KOMBUÇAY'I KİM BULMUŞ?
 
Kombuçay,2200 yıllık geçmişe sahip dünyada bilinen en eski içeceklerden biridir.İlk kullanımı Çin İmparatorunun Tsin Hanedanı olduğu M.Ö 221 yıllarına denk gelmektedir.
'Ölümsüzlük İlacı',Divine Tsche,gibi değişik isimlerle tanınan bu toniğin KOMBUÇAY adını bir doktordan aldığı bilinmektedir.M.S 414 yılında Koreli doktor Dr.Kombu,Japon imparatoru Inkyo nun tedavisi için bu toniği Japonya'ya getirmiş,tedavi olumlu sonuç verince de
Dr.Kombu'nun çayı diye anılmaya başlanmıştır.
Savaşlar,göçler,ülkeler arası ticaret,gezginler,v.b. birçok etken bu içeceğin kısa sürede dünyanın farklı bölgelerinde değişik isimlerle tanınıp kullanılmaya başlamasını sağlamıştır.
Kombuçay İkinci Dünya Savaşı sonrasında bilim adamlarının dikkatini çekmeyi başarmıştır.Bir grup bilim adamı kanser araştırması yapmak için Rusya'nın farklı bölgelerinde çalışmalar yaparken bazı bölgelerde hiç kanser vakasının olmadığını,bu bölgede yaşayan insanların çok genç göründüklerini,sağlıklı olduklarını ve yaş ortalamalarının da 100 yaş üzerinde olduğunu farketmişler.Bu bölge insanlarının yeme içme alışkanlıklarını incelerken de her evde 'Tea Kvass'denilen fermante bir çay içildiğini ,sağlıklı,genç,enerjik görünmelerine bu içeceğin neden olduğunu tespit etmişler.Yapılan bilimsel araştırmalar sonunda bu çayın gerçekten de doğanın bir mucizesi olduğunu ,zararlı tüm maddelerden vücudun arındırılması için eşsiz bir içecek olduğunun ispatlamışlardır.
 
 
DÜNYADA KOMBUÇAY
 
Dünyanın farklı yerlerinde tanınan ve kullanılan Kombuçay'ın değişik isimlerinden bazıları: 
-Kombucha İksîri 
-Combuchu 
-Fungus Japonicus 
-Fungo Japon Kombucha 
-Cembuya Ortientalis 
-Tschambucco 
-Manchurya Mantar Çayı 
-Kwassan, Teekwass 
-Kargasok Çayı 
-Ölümsüzlük İlâcı 
-The Divina Tsche 
-Pichia Fermentas 
-Volga Kaynağı
-Birnuma Ssene (harika-mantar) 
-Zo-Gu, Hongo Chino 
-Mandre de Vinagre 
-Champignon de Longue Vie (uzun yaşam için mantar)
 
Andra Anastazia Malczewski Kombu Çayı Kitabından alınmıştır.
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


9 + 3 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


        Denediniz mi?

 

Bizi Nereden Duydunuz?
FUAR
İNTERNET
REKLAM
TAVSİYE