Kullanıcı Adı: Şifre:
KombuClub

Ana Sayfa / YORUMLAR / Dostlarımızdan Gelenler...
Etiketler:

Dostlarımızdan Gelenler... Dostlarımızdan Gelenler...

Dostlarımızdan Hülya hanım bakın neler yazmış....

2013-07-06, 19:24:02 Okunma: 1576 0 yorum

Paylas |

Kombuçay Anılarım

2009 yılında yaşamış oldugum hastalık dönemimde tanıştım seninle.
Hani bir söz vardır "denize düşen yılana sarılır "diye. Çok zor günler yaşadım.
Sürekli internette benim iyileşmeme yardımcı olabilecek,doktorların deyimiyle
alternatif tıbbın öngördüğü ürünlerin insan vücudunda yapacagı değişiklikleri okuyor,inceliyor ve düşünüyordum.

Bu arada internette gezinirken KOMBUÇAY'ı buldum.Sitesinde ürünün insan sağlığına yapmış olduğu  elli küsur maddelik listeyi gördüm.Önceleri çok kızdım ve sinirlendim,insanların umutlarıyla oynuyorlar diye. Bir konuda yalan yazılır ama bu kadar yalan yazılmaz dedim.

Telefonla aradım,çalışanlardan bilgi almaya çalıştım,ikna olmadım,araştırdım,kullanıcılarını buldum,onlarla iletişime geçtim. En sonunda  kombuçayın  muhteşem  babası insanla tanıştım.
İnsana güven veriyordu. Yaşadıklarımı ona anlattım. Israrla kullanmamın bana iyi gelecegini söyledi. Ona güvendim ve inandım. Doktorlarımada sormam gerektiğinin bilincindeydim. Tedavi sürecim hala devam ediyordu. Önce onkologuma,sonra cerrahıma anlattım çayı,broşürlerini götürdüm. Ben bu çayı içebilir miyim  diye sordum. Her iki doktorumun da bana verdiği cevap ; alternatif tıbba karşı olduklarını fakat bu çayın içerisinde olumsuz her hangi bir maddenin bulunmadığını,benim bu çayı kullanarak rahatlayacağıma inanıyorsam,
içmem de  bir sakınca görmediklerini beyan ettiler.

İşte bundan sonra başladı benim KOMBUÇAY anılarım.Uzun süredir periyodik aralıklarla ben bu çayı kullanıyorum. Çayı kullandıktan sonra güne zinde başladım, gün için de hep enenrji doluydum. Vücudumdaki ödemlerimin azaldığını yaşadım. Hastalığım süresince olduğum testler de hiç bir sorunum çıkmadı. Bağışıklık sistemim güçlendi, çayı içmeye başladığımdan bu yana grip veya nezle bile olmadım.
Kombuçayımı yıllardır bana ulaştıran kargo elemanı ile ilgili bir anımı sizinle paylaşmak istedim. Geçen gün gelen son kolilerden sonra kargo elemanı itirafda bulundu;İş yerinin tam ortasında büyük bir sessizliğin ortasında abla şarapların geldi dedi. Bende onlar şarap değil dedim ve çocuk anlatmaya başladı. Bütün arkadaşlarım benimle birlikte dinlemeye başladı. Abla biliyormusun , ben yıllardır sana bu kolileri şarap diye taşıyordum. Geçen gün yine bu semtte bir yere götürdüm. Kapının zilini uzun uzun çaldıktan sonra, başında örtüsü elinde tesbihi olan bir teyze açtı kapıyı. Oğlum  namazda idim kusura bakma,kapıyı hemen açamadım,benim siparişlerimi mi getirdin dedi. Ben yine içimden  bankacı ayyaş alkolik kadın sürekli içiyordu,o yetmiyormuş gibi bir de  bu teyzede içiyormuş diye büyük bir şaşkınlıkla bırakıp dönmüştüm.
Yıllardır senin günahını almışım,sana alkolik diye. Alkoliğin şaraplarını taşımak zorunda mıyım diye kendi kendime söyleniyordum dedi. Ben koliyi açıp bir şişe  ve broşürünü  verdim,bak bakalım benim şarabımın tadına,bir sonraki geldiğinde söylersin dedim.

Sevgili kombuçay sayende adımız ayyaş ve alkoliğede terfi etti.
İyi ki varsınız,sizleri seviyorum. Yaşadığım süreçlerde alkolik olmaya devam edeceğim.

Saygı ve Sevgilerimle

Hülya AYIN

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


2 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


        Denediniz mi?

 

Bizi Nereden Duydunuz?
FUAR
İNTERNET
REKLAM
TAVSİYE