Kullanıcı Adı: Şifre:
KombuClub

Ana Sayfa / MERAK ETTİKLERİNİZ / Probiyotik Mucizesi İçecek Kefir
Etiketler:

Probiyotik Mucizesi İçecek Kefir Probiyotik Mucizesi İçecek Kefir

Probiyotiklerin giderek önem kazanmaya başladığı günümüzde,neler propiyotik gurubuna girer,probiyotiklerin faydaları nelerdir daha fazla araştırmalı ve öğrenmeliyiz

2013-03-01, 10:05:59 Okunma: 1431 0 yorum

Paylas |

 

Yaşantımızın bir parçası haline getirdiğimiz taktirde,probiyotiklerin sizin ve sevdiklerimizin yaşam kalitelerini arttırıcı bir mucize olduğunu göreceksiniz.En çok bilinen ve kullanılan probiyotikler yoğurt,kefir,kombuçay,turşu,peynir,kımızdır.
Ayrıca Kuru baklagiller, pırasa, soğan, sarımsak, muz, yer elması, hindiba otu, kuşkonmaz ve bezelye de probiyotiklerin doğal kaynakları arasında yer alır.
 
    Bağırsaklarımızda 100 tirilyon kadar canlı bakteri olduğu söylenmektedir.Bunların bir kısmı faydalı bir kısmı ise zararlı bakterilerdir.Sağlıklı kişilerde faydalı bakteriler fazladır ve bu bakteriler bağırsaklarda besinlerin emilimini sağlar,bazı gerekli vitaminler üretir.Zararlı bakteriler ise toksin adını verdiğimiz zehirli ve sağlığımızı tehtit eden maddeler salgılayarak bizleri hasta eder.Bağırsaklarımızda faydalı bakteri dediğimiz canlılar ne kadar fazlaysa biz o derece sağlıklı oluruz.Bu faydalı bakterileri arttırmanın en etkili yolu probiyotik beslenmedir.Probiyotikler canlı mikroorganizmalardır.Bağışıklık sistemimizin doğru çalışması için mutlaka gereklidirler. 
 
   Bugün sizlere en eski probiyotik içeceklerden biri olan Kefiri anlatacağız.Ama unutmayın ki tüm probiyotikler,içlerinde barındırdıkları bakteri oranları değişiklik gösterse de aynı faydaları sağlar.
 
    Kefir,bir Türk içeceği fakat Türk halkının çok büyük bir kısmı kefirin ne olduğunu ya bilmiyor ya da hiç tatmamış.Oysa bu Türk içeceği özellikle Rusya ve İskandinav ülkelerinde aynen Kombuçay gibi mucize içecek olarak satılıyor ve kullanmayan bilmeyen yok. 
 
     Süt, yoğurt ve ayranın her yaş grubunda günlük beslenmeye dahil edilmesi gerektiğini hepimiz bilirken, halen kefir ile tanışmamış bireylerin sayısı az değil...
 
    Üstelik, kefir bir Türk içeceği! Uzun yıllardan beri Kafkasya bölgesinde gençlik iksiri olarak, su gibi tüketilen kefir, sulu yoğurt kıvamında, ekşimsi tatta fermente bir içecek.
 
    Günümüzde market raflarında içeceğini rahatlıkla bulabileceğiniz. Aktarlardan mayasını alarak evde kendiniz de sütten mayalayabilirsiniz.Ama günümüzün değişen şartlarında,marketten alınmış pastörize uzun ömürlü sütle yapmanız ne kadar doğru olur ve ne kadar fayda sağlar bir düşünmek gerekir.Aynı şeyi biz sürekli Kombuçay için de tekrarlıyoruz.Evlerde uygun şartları sağlama şansınız günümüz imkanlarıyla maalesef yok.Ne hazırladığınızı ve içerisinde neler ürediğini bilmediğiniz şeyleri evde kendi başınıza yapmaya çalışmayın.Sonrasında istenmeyen sonuçlar ve zehirlenme vakaları yaşamayın.Güvendiğiniz,analiz ve üretim raporlarını sizlerle paylaşabilen,sizlere ulaşıncaya kadar sürekli kontrol altında denetimi yapılan güvenli firmaların ürünlerini kullanmayı tercih edin.İçecekler geleneksel olsalarda,artık ne iklim ne evlerdeki yaşam şartları ne doğa eski alışılagelmiş  geleneklere uygun değil maalesef.
 
    Kefir üzerinde çok sayıda bilimsel araştırmalar yapılmış ve halen yapılmakta. Kefir, bağırsaklar için yararlı bakteriler olarak bilinen probiyotikleri içermekte, böylece bağırsak florasını düzenleyerek, sindirim sistemi kanserlerinden korumakta, kabızlık problemlerini gidermekte, sindirimi kolaylaştırmaktadır. Düzenli olarak tüketildiğinde cildi güzelleştirmekte ve uyku problemlerine iyi gelmektedir. Ayrıca, antibiyotik özellikte olup, enfeksiyonlara karşı koruyucudur.
 
    Yoğurttan daha çok bakteri içeren kefirin içerisinde bulunan kalsiyum, magnezyum, fosfor, flor, selenyum mineralleri ve B1, B12, K vitaminleri, sağlığa katkıda bulunmaktadır.
 
     Kefir, süt ve yoğurda karşı alerjisi bulunan kişiler için bir alternatif, çocuklara iyi bir beslenme saati içeceği, diyabetliler için dengeli bir ara öğün, zayıflamak isteyenler için metabolizmayı hızlandırıcı bir içecektir.
 
Mucize içeceklerden biri olan kefirin faydaları:
 
* Hiçbir yan etkisi bulunmayan güçlü bir antibiyotiktir.
* Kimyasal antibiyotikleri elimine eder.
* Vücudu ağır metal, tuz ve alkolik maddelerden arındırır.
* Tüm alerjilere karşı en kuvvetli iyileştiricidir.
* Bağırsak yolunu temizler.
* Rahatsız Bağırsak Sendromuna iyi gelir.
* Sindirim sistemindeki mikrofloranın korumada görev yapar.
* Safra kesesi ve böbrek taşlarını dökmeye yardımcı olur.
* Kanser hücrelerinin büyümesini ve çoğalmasını engeller.
* Yüksek tansiyonu dengeler
* Kan damarlarını temizler.
* Saçları ve cildi canlandırır.
* Metabolizmayı çalıştırır.
* Kilo vermeye yardımcıdır.
* Yağ asidi ve kolesterol seviyesini düşürür.
* Detoks etkilidir.
* Soğuk algınlığı sebebiyle boğazda balgam birikmesini engeller.
* Diş eti hastalıklarının tedavisinde etkilidir.
* Mide kramplarına,gaz ve şişkinliğe iyi gelir.
* Regl döneminde ağrıları azaltır.
* Kırışıklıkları gerginleştirir.
* İlaçların yan etkilerini azaltır.
* Antibiyotik kullanımı sonrasında vücuttaki iyi bakterileri korur.
* Enerji verir. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.
* Laktik asit fermantasyonu ile süt ürünlerinin sindirimini kolaylaştırır.
* Enfeksiyonlara karşı etkilidir.
* Migrene iyi gelir.
* Romatizma tedavisinde etkilidir.
* B3 , B6 ve folik asit üretimini destekler.
* Kronik bağırsak enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir.
* Karaciğer enfeksiyonlarına iyi gelir.
* Astıma karşı etkilidir.
 
 
(alıntıdır)
 
www.kombucay.com.tr   www.kombuclub.com  444 30 46
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


8 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


        Denediniz mi?

 

Bizi Nereden Duydunuz?
FUAR
İNTERNET
REKLAM
TAVSİYE